Завдання для самостійного вирішування юним хімікам.

I варіант

1. Визначте масу 5,6 л газу, відносна густина якого за повітрям Dпов(Х) = 2,207.

2. Визначте маси цукру і води, які потрібно взяти для приготування 300 г розчину з масовою часткою цукру 5%.

3. Урівняйте схеми хімічних реакцій:

а) BaCl2 + H2SO4 = BaSO4 + HCl; в) KClO3 = KCl + O2;

б) N2 + O2 = NO; г) Cu + O2 = CuO.

4. Запишіть формулу вищого оксиду елемента, розміщеного в VI групі 3 періоду періодичної системи. Обчисліть масову частку Оксигену в цьому оксиді. Укажіть характер вищого оксиду, підтвердіть його написанням відповідних рівнянь реакції.

5.У 150 мл води розчинили 50 л гідроген хлориду (при н.у.). Визначте масову частку кислоти в цьому розчині.

6.У водному розчині натрій гідроксиду співвідношення кількості атомів Оксигену та Гідрогену дорівнює 4:7. Обчисліть масову частку лугу у розчині. Визначте, яку масу цього розчину необхідно додати для повної нейтралізації 22 мл розчину сульфатної кислоти з масовою часткою кислоти 70% (ρ = 1,591 г/мл)?

7.Масова частка Кальцію в суміші кальцій карбонату (CaCO3) та кальцій гідрогенкарбонату (Ca(HCO3)2) становить 32%. Обчисліть масові частки речовин у суміші.


2 варіант

1. Змішали 15л хлороводню (н.у.) та 20л аміаку (н.у.). Визначте маси всіх продуктів після проходження реакції.

2. Складіть структурні формули ізомерів складу С4Н8. Назвіть речовини, вкажіть види ізомерії.

4.Складіть електронні формули атома Хрому та іона Сr3+.

5.Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі перетворення: Si→Mg2Si→X→SiO2→Na2SiO3→H2SiO3 →SiO2→Si.

6. У закритій посудині змішали 0,224 л хлору (н.у) з двома газами: перший утворюється в результаті взаємодії 3,78 г алюмінію з розведеною сульфатною кислотою, другий – у результаті повного каталітичного розкладу 7,35 г бертолетової солі. Суміш привели до умов реакції. Утворився розчин кислоти. Встановіть, яка кислота утворилася в результаті взаємодії цієї суміші та яка її масова частка у розчині.

7.При дегідратації насиченого одноатомного спирту і наступної обробки утвореної сполуки надлишком гідроген броміду отримано 65,4 г броміду з виходом 75% від теоретичного. При взаємодії тієї ж кількості спирту з натрієм виділилося 8,96 л газу (н.у.). Встановіть, який спирт було взято для реакцій.

8.Розчинність безводного ферум(II) сульфату при 30°С становить 33 г на 100 г води. Приготували 400 г насиченого при цій температурі розчину, а потім з нього випарували 140 г води. Визначте: 1) масу кристалогідрату ферум(II) сульфат гептагідрату, яка викристалізується при 30°С; 2) масову частку солі (%), що залишилась в розчині; 3) масову частку солі (%) в розчині, приготовленому розчиненням половини одержаного кристалогідрату в 300 мл води.

Кiлькiсть переглядiв: 369

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.