Міський конкурс "Кращий ботанік 2013"

1. Чому перед дощем у деяких рослин квітки закриваються або поникають? (Щоб захисти пилок від вологи ).

2. Чому одну із весняних рослин назвали назвали «мати-й-мачуха»? (Листки цієї рослини зверху блискучі і на дотик холодні, а знизу поверхня листка вкрита м’якими ніжними ворсинками).

3. Які листки на стеблі, верхні чи нижні, восени опадають раніше? (Нижні).

4. Яку культурну рослину називають «другим хлібом»? (Картоплю).

5. Яка злакова рослина росте у воді? (Рис).

6. Чому листок зелений? (Хлорофіл зеленого кольору).

7. Чому рослини в спеку випаровують багато води? (Для охолодження).

8. Назвіть червонокнижні ранньоквітучі рослини нашої місцевості. (Брандушка барвиста, шафран сітчастий, тюльпан дібровний, рястка Буше, проліска дволиста, белевалія сарматська, гіацинти блідий, півники маленькі, горицвіт весняний).

9. Розподіліть за групами такі рослини: алича, помідор, баклажан, хризантема, патісон, яблуня, шафран, слива, пирій, абрикоса, кольрабі, камелія, черемха, цибуля, чорниця, полуниці, нагідки, галінсога, амброзія, красоля, ковила, тюльпан, гарбуз, каланхоє.

Плодові – алича, яблуня, слива, абрикоса.

Декоративні – хризантема, камелія, шафран, черемха, нагідки, красоля, ковила, тюльпан.

Овочеві – помідор, баклажан, патісон, кольрабі, цибуля, гарбуз.

Бур’яни – пирій, галінсога, амброзія.

Лікарські - пирій, шафран, нагідки, каланхоє.

10. Як називається гілка з листками, що виросла з бруньки? (Пагін)

Впізнай первоцвіт.

/Files/images/брандушка.jpegБрандушка різнокольорова (барвиста)

/Files/images/гіацинтик блідий.jpegГіацинтик блідий

/Files/images/проліска.jpegПроліска дволиста

/Files/images/тюльпан дібровний.jpegТюльпан дібровний

/Files/images/шафран сітчастий.jpegШафран сітчастий

/Files/images/сон трава.jpegСон трава

/Files/images/рястка буше.jpegРястка Буше

/Files/images/підсніжник.jpegПідсніжник



Міський конкурс "Кращий зоолог 2013"

1. Зоологія – це _____________________________________________________________________________________________________________________

2. Хто з природодослідників відкрив найпростіших тварин та яку назву їм дав? (Уперше відкрив найпростіших тварин у ХVІІ ст. (1673 р.) голландський природодослідник Антоні ван Левенгук. Назвав їх «маленькими звірятками»).

3. Пригадайте функції вакуолей і поясніть, що сталося б з прісноводними найпростішими, якби вакуолі перестали виконувати свої функції? (Клітина розірвалася б).

4. Ці тварини не пристосовані до життя на волі – вони гинуть від води, не можуть жити у земній атмосфері та не терплять сонячного світла. Їх житло може сягати кількох метрів заввишки, має багато камер та коридорів для провітрювання. Що це за комахи? (Терміти).

5. Рештки тарганів знаходять у залишках шарів Землі, що налічують 280-300 млн. років. Ці комахи добре пристосувались до життя разом із людиною: живляться тією ж їжею, що й людина, живуть у помешканнях людини, швидко розмножуються. Які головні умови запобігання швидкому розмноженню тарганів? (Дотримання чистоти в житлах, ретельне збирання залишків їжі, замуровування всіх щілин).

6. Людина здавна споживає деяких молюсків, таких як: восьминоги, кальмари, устриці, мідії та ін.. Що саме є їстівним у тілі молюсків? (М’ясисту ногу та ікру деяких молюсків).

7. Деякі риби мають спеціальні органи, розміщені симетрично з обох боків тіла тварини (між головою та грудними плавниками), які виробляють струм. Це справжні природні електричні «батареї». Напруга струму в різних риб неоднакова: від 8 до 220 В. Електричні органи – це видозмінені поперечносмугасті м’язи, які спеціалізуються на виробленні електричних розрядів. Яких риб назвали живими електростанціями? (Електричний вугор, електричний скат і електричний сом. Характерна особливість риб, які мають електричні органи, - їх мала сприйнятливість до дії електричного струму. Так, електричний вугор без шкоди для себе переносить напругу 220 В.)

8. В Україні живуть два види отруйних гадюк. Укус обох спричиняє хворобливий стан, отрута діє на кровоносну систему, тому небезпечно, коли отрута зразу ж потрапляє у кров. У більшості випадків, при наданні швидкої медичної допомоги все закінчується благополучно. Назвіть отруйних гадюк, що водяться в Україні. (Гадюка звичайна та гадюка степова).

9. Пристосування до польоту є характерною особливістю птахів. А чи знаєте ви, які птахи не літають? (Новозеландський ківі, страуси та пінгвіни.)

10. Ця тварина за багатьма параметрами – склад крові, фізіологія травлення, всеїдність та ін. – стоїть ближче до людини, за винятком мавп. Цих тварин використовують для вивчення захворювань людини. Витяжка з підшлункової залози цих тварин є продуктом для одержання інсуліну. Яка це тварина? (Свиня).


Впізнай птаха нашої місцевості.

/Files/images/свиристель.jpegСвиристель

/Files/images/стриж.jpegСтриж

/Files/images/сорока.jpegСорока

/Files/images/синиця велика.jpegСиниця

/Files/images/сойка.jpegСойка

/Files/images/лелека.jpegЛелека білий

/Files/images/ластівка сільська.jpegЛастівка сільська

/Files/images/ластівка міська.jpegЛастівка міська

/Files/images/жаворонок.jpegЖайворонок

/Files/images/дятел.jpegДятел строкатий

/Files/images/горобець польовий.jpegГоробець польовий

/Files/images/горобець домовий.jpegГоробець домовий

Кiлькiсть переглядiв: 1445

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.